Projekt pn. „12. Ekowarsztaty Plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej” został zrealizowany w dniach 19 – 24 sierpnia 2013 r. Przedsięwzięcie służące rozwojowi zdolności i umiejętności twórczych młodzieży gimnazjalnej połączono z podniesieniem świadomości ekologicznej (sztuka w ujęciu interdyscyplinarnym).

Warsztaty plastyczne są realizowane przez Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego cyklicznie od 11 lat. Każdorazowo wyznaczany jest ich motyw przewodni. Tegoroczna edycja poświęcona została ekologii wyrażonej w ekspresji twórczej młodych ludzi.

W projekcie uczestniczyła 25-osobowa grupa gimnazjalistów z terenu działania Stowarzyszenia: miast - Gostynina, Płocka, Miasta i Gminy Gąbin oraz gmin - Gostynina, Iłowa, Łącka, Nowego Duninowa, Sannik, Słubic i Szczawina Kościelnego.

W ramach zadania zorganizowano m. in.: warsztaty malowania na szkle w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, zajęcia laboratoryjne w Centrum Edukacji Przyrodniczo Ekologicznej Ogrodu Botanicznego Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej Polskiej Akademii Nauk w Powsinie, zajęcia praktyczne polegające na wypieku chleba i wyrobie świec, warsztaty rękodzieła w gospodarstwie ekologicznym, debatę i pokaz działalności instalacji opartych o odnawialne źródła energii, zajęcia malarskie w terenie, kurs udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej w zatruciach środkami chemicznymi, lekami i pożywieniem.

Trenerzy przeprowadzili także z młodzieżą szereg stacjonarnych, tematycznych zajęć warsztatowych dotyczących wyrabiania nawyku segregowania odpadów, odpowiedzialnych zakupów, ekoznaków i wody jako źródła życia. Stanowiły one kompilację pracy twórczej i problematyki ekologii.

„12. Ekowarsztaty Plastyczne dla młodzieży gimnazjalnej” zostały dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, Powiat Płocki i Fundację ORLEN - DAR SERCA. 
 
Galeria zdjęć
« powrót |  Do góry

Wydarzenia


Polecamy
Copyright by Stowarzyszenie Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego    |    Wykonanie: Plocman

Strona powstała w ramach projektu pn.
"Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej na terenie gmin Stowarzyszenia Gmin Turystycznych Pojezierza Gostynińskiego"
współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.